جذب مشتری با تولید محتوا در شبکه اجتماعی

“پایگاه اینترنتی روبات سورنا”:

جذب مشتری با تولید محتوا در شبکه اجتماعی

جذب مشتری با تولید محتوا در شبکه اجتماعی 

این روزها که مردم اکثر وقشتان را در شبکه های اجتماعی می گذرانند می‌توان به بازاریابی و جذب مشتری در این محیط واقعا فکر کرد.امروزه شبکه‌های اجتماعی به بخش جدایی‌ناپذیری از کسب و کارها تبدیل شده‌اند. بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی یکی از روش‌های بازاریابی در عصر نوین هست که در پیشبرد استراتژی‌های بازاریابی تاثیر به سزایی دارد

 

موفقیت در رسانه‌های اجتماعی نیز مثل سایر روش‌ها نیازمند داشتن یک استراتژی قوی و اثر بخش هست. از آنجایی که مردم در عصر دیجیتال ساعتها از وقت خود را صرف فعالیت در شبکه‌های اجتماعی می کنند. برای موفقیت استراتژی بازاریابی این رسانه‌ها لازم هست که کسب و کارها نیز برنامه‌ی از پیش تعیین شده‌ای برای ساخت محتوای شبکه‌های اجتماعی داشته باشند.

 

زیرا بهره گیری از ایده‌های خلاقانه و مردم پسند در ساخت محتوای شبکه‌های اجتماعی میتواند تاثیر فوق‌العاده‌ای بر فروش و رشد یک کسب و کار داشته باشد.در ساخت محتوای شبکه‌های اجتماعی اضافه بر خلاقیت و برنامه‌ریزی باید به جذابیت و افزایش تعامل با کاربران نیز دقت کرد. زیرا جذابیت سبب به اشتراک‌گذاری پست توسط کاربران میشود.

 

تعامل با کاربران نیز سبب جلب اعتماد شده و به ماندگاری نام برند در ذهن مشتری کمک میکند. در ادامه این مقاله ایده‌هایی را برای ساخت محتوای شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابان و مدیران فروش گردآوری شده‌اند

جذب مشتری با تولید محتوا در شبکه اجتماعی

برای موفقیت استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی لازم هست که کسب و کارها برنامه‌ی از پیش تعیین شده‌ای برای ساخت محتوای شبکه‌های اجتماعی خود داشته باشند.

 

برنامه و تم هفتگی داشته باشید

داشتن یک برنامه‌ی دقیق برای محتوای شبکه‌های اجتماعی می تواند تاثیر به سزایی در رشد و توسعه کسب و کارها داشته باشد. سعی کنید در برنامه‌ی ساخت محتوای شبکه‌های اجتماعی کسب و کار خود موضوعات متنوعی را تحت پوشش قرار دهید. گرچه دقت داشته باشید که از موضوع کسب و کار خود خارج نشوید.

 

زیرا هدف از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی افزایش تعامل با کاربران، ایجاد اعتماد و در نهایت افزایش فروش هست. گزینه تم و رنگ هفته‌ی متناسب با ماه‌های سال نیز با تحت تاثیر قرار دادن احساسات مشتری، نقش موثری در پیشبرد بازاریابی احساسی کسب و کارها دارد.

 

به مناسبت‌ها دقت کنید

مناسبت‌ها برترین زمان برای ساخت محتوای مناسبتی و پیشبرد استراتژی بازاریابی مناسبتی میباشند. برای کمک به ماندگاری نام برند خود در ذهن مشتری سعی کنید اضافه بر مناسبت‌های تقویم ملی مناسبت‌های بامزه‌ی تقویم جهانی را نیز تحت پوشش قرار دهید. ساخت محتوای خلاق اضافه بر پیشگیری از کسل کننده شدن فرآیند بازاریابی سبب جلب دقت مشتریان نیز میشود.

 

با طرح سوالاتی ذهن خواننده را درگیر کنید

به یاد داشته باشید که هدف از ساخت محتوای شبکه‌های اجتماعی افزایش تعامل با مخاطبان و افزایش فروش هست. بنابراین طرح سوالاتی که ذهن مخاطبان را به چالش می کشد می تواند نقش موثری در پیشبرد استراتژی شبکه‌ای اجتماعی داشته باشد. این سوالات می توانند موضوعاتی مثل نظرسنجی در مورد محصول، تحلیل استراتژی، استراتژی قیمت گذاری و …

 

را تحت پوشش قرار دهند. این نوع سوالات اضافه بر افزایش تعامل با مشتری می تواند اطلاعات مفیدی را در مورد مخاطبان در اختیار کسب و کارها قرار دهد.

 

با انتشار جمله‌ای ناتمام از کاربران بخواهید که جای خالی را با کلمه دلخواه خود پر کنند

نظرسنجی، اتمام جمله‌های ناتمام و یا ارائه تعریف یکی از استراتژی‌هایی هست که از دیر باز محتوای شبکه‌های اجتماعی را تحت تاثیر قرار داده هست. تحقیقات نشان داده هست که تعداد زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی از اینکه میتوانند نظرات خود را در این مطلب‌ها مطرح کنند احساس خوبی دارند. همین امر نیز باعث می شود

 

که این جملات بازخورد بالایی را به خود اختصاص دهند. سعی کنید در ساخت محتوای شبکه‌های اجتماعی خود راهکار هوشمندانه‌ای را در پیش بگیرید تا اطلاعات مفیدی را از تحلیل داده‌های آن‌ها به دست آورید.

 

تصویر‌های مختلفی از کسب و کار و اعضای تیم خود منتشر کنید

انتشار تصویر‌هایی از مراحل طراحی و ساخت محصول، جلسات ایده‌پردازی و اعضای تیم طراحی و فروش محصول می تواند ذهن مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهند. از این رو انتشار تصویر‌های حقیقی از مراحل گوناگون کسب و کار میتواند برترین نوع محتوا برای جلب اعتماد مشتریان در شبکه‌های اجتماعی باشد.

 

برای تاثیرگذاری اکثر این نوع تصویر‌ها می توانید اعضای تیم خود را روی تصویر‌ها تگ کنید تا مخاطبان بتوانند با مراجعه به صفحه‌ی شخصی آن‌ها با علایق و روحیات آن‌ها آشنا شوند.

 

از مخاطبان خود بخواهید برای کسب و کار شما ساخت محتوا کنند

محتوای ساخت شده توسط کاربر یکی از موثرترین روش‌ها برای بازاریابی مدرن هست. برگزاری کمپین، مسابقه و یا انتشار تصویر‌های مربوط به یکی از محصولات با هشتگ اختصاصی از جمله مهم‌ترین روش‌های ساخت محتوا توسط کاربر هست. برای تاثیرگذاری اکثر محتوای شبکه‌های اجتماعی خود می توانید از مشتریان خود بخواهید

 

 به گزارش پارس ناز که تجربه‌ی بهره گیری از محصولات شما را در قالب پاراگراف کوتاهی به همراه تصویر محصول برای شما ارسال کنند. انتشار این تصویر و نظر کاربران میتواند تاثیر مثبتی در جلب اعتماد مشتریان داشته باشد.

 

محتوای ویدیویی را فراموش نکنید

ساخت محتوای ویدیویی و یا بازاریابی ویدیویی یکی از موثرترین روش‌های بازاریابی در عصر دیجیتال هست. با دقت به افزایش کاربران شبکه‌های اجتماعی انتشار ویدیوهای کوتاه و خوشگل در رسانه‌های اجتماعی کسب و کارها می تواند تاثیر مثبتی بر استراتژی بازاریابی آن‌ها داشته باشد. اضافه بر ویدیوهای مربوط به محصول، قرار دادن ویدیوهای خوشگل انگیزشی و ارائه دهنده ایده‌های خلاقانه نیز می تواند محتوای مناسبی برای شبکه‌های اجتماعی برندها باشد.

 

 

[ad_2]

لینک مطلبپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *