دو شهید گمنام در دانشگاه آزاد رشت به خاک سپرده شدند

پیکر مطهر دو شهید گمنام پس از یک تشییع باشکوه، در دانشگاه آزاد اسلامی رشت خاکسپاری شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز با حضور گسترده مردم و دانشجویان انقلابی شهر رشت، پیکر دو کبوتر گمنام تشییع شد.

این شهدا که بر اساس بررسی‌های بعمل آمده، در زمان شهادت ۱۹ و ۲۳ سال سن داشتند، در عملیات والفجر ۱ منطقه فکه و عملیات محرم منطقه شرهانی به مقام والای شهادت دست یافتند و امروز پیکرشان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت آرام گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رشت در مراسم تشییع پیکر این شهدا، میزبانی از این انسان‌های وارسته را افتخاری بزرگ برای این دانشگاه دانست و اظهار داشت: امیدواریم حضور این شهدا منشا تحولات فرهنگی در دانشگاه باشد.

علیرضا امیرتیموری افزود: همه ما آرامش و امنیت امروز خود را مدیون شهدا و رزمندگان هستیم و باید این ایثارگری‌ها را پاس بداریم.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گیلان در ادامه از بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس، بسیج دانشجویی و دیگر نهادهایی که زمینه تدفین این شهدای گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی را مهیا نمودند قدردانی کرد.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی گیلان نیز در مراسم گفت: عالیترین درجه شهادت به شهدای گمنام اختصاص دارد.

حجت‌الاسلام علی کریمیان با اشاره به اینکه ولایتمداری بزرگ‌ترین ویژگی شهدا بود، افزود: شهدایی که امروز شاهد تشییع پیکر آن‌ها هستیم در حالیکه هنوز بسیار کم سن و سال بودند برای دفاع از میهن فداکاری کردند و جان خود را به انقلاب تقدیم نمودند.

وی با تاکید بر لزوم الگوگیری جوانان امروز از شهدا، عنوان کرد: حضور شهدای گمنام در دانشگاه می‌تواند تاثیر بسیار خوبی بر روحیه و فرهنگ جوانان دانشجو داشته باشد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *