روزه گرفتن بیماران چشمی با شبکیه نازک

[ad_1]

ماه رمضان شبکیه نازک چشمی و روزه داری روزه گرفتن بیماران چشمی روزه داری بعد از جراحی چشم روزه داری با بیماری التهاب درونی چشم بیماری چشمی شبکیه نازک

شبکیه نازک چشمی، یکی از مشکلات چشمی است که روزه داری برای این بیماران، توسط پزشک متخصص منع می شود. در مورد این بیماری چشمی چقدر می دانید؟ روزه گرفتن چه مشکلی برای این بیمارا نبوجود می آورد؟ در مورد روزه داری با بیماری التهاب درونی چشم هم اطلاعات جالبی جمع آوری کرده ایم که خواندن آن، خالی از لطف نیست.

شبکیه نازک چشمی و روزه داری

روزه داری برای بیماران چشمی که شبکیه چشمشان نازک است، موجب آسیب دیدگی شبکیه و کاهش بینایی در آنها می‌شود.

دکتر ” هرمز شمس ” رئیس انجمن چشم پزشکی ایران در این باره به خبرنگار ایسنا، علوم پزشکی ایران توضیح داد : شیوع بیماری چشمی نازک بودن شبکیه درافراد نزدیک بین رایج است. از این رو این افراد و نیز افرادی که پزشک شبکیه چشم آنها را نازک تشخیص داده است در صورت روزه گرفتن، به دلیل کاهش آب بدن به ویژه چشم به تدریج زجاجیه چشمشان خشک و خطرجدا شدن شبکیه و کاهش بینایی وجود دارد. وی ادامه داد : به این ترتیب با پیشرفت بیماری، گروهی از این افراد نیاز به جراحی چشم خواهند داشت.

ماه رمضان شبکیه نازک چشمی و روزه داری روزه گرفتن بیماران چشمی روزه داری بعد از جراحی چشم روزه داری با بیماری التهاب درونی چشم بیماری چشمی شبکیه نازک   ماه رمضان شبکیه نازک چشمی و روزه داری روزه گرفتن بیماران چشمی روزه داری بعد از جراحی چشم روزه داری با بیماری التهاب درونی چشم بیماری چشمی شبکیه نازک

دکتر شمس به سایر بیماران چشمی که روزه داری برایشان مضر است اشاره کرد و گفت : در بیماران دارای التهاب درونی چشم و بیماری بهجت، گرفتن روزه ضمن ایجاد ضعف عمومی، علائم بیماریشان را تشدید می کند به همین دلیل این بیماران منع روزه داری دارند.

روزه داری با بیماری التهاب درونی چشم

رئیس انجمن چشم پزشکی ایران در ادامه تصریح کرد : بیماری التهاب درونی چشم و بیماری بهجت نباید با حساسیتهای چشمی یا عفونت چشم اشتباه گرفته شود، چرا که آن دو بیماری ( التهاب درونی چشم و بیماری بهجت) با عوارض دیگری همچون قرمزی چشم ( حلقه ای دور قرنیه )، آفت دهان و دستگاه تناسلی، عوارض پوستی همراهند اما عفونت یا حساسیت چشمی تنها با یک علامت قرمزی چشم ( قرمزی پراکنده در چشم) مشخص می شود.

ماه رمضان شبکیه نازک چشمی و روزه داری روزه گرفتن بیماران چشمی روزه داری بعد از جراحی چشم روزه داری با بیماری التهاب درونی چشم بیماری چشمی شبکیه نازک   ماه رمضان شبکیه نازک چشمی و روزه داری روزه گرفتن بیماران چشمی روزه داری بعد از جراحی چشم روزه داری با بیماری التهاب درونی چشم بیماری چشمی شبکیه نازک   ماه رمضان شبکیه نازک چشمی و روزه داری روزه گرفتن بیماران چشمی روزه داری بعد از جراحی چشم روزه داری با بیماری التهاب درونی چشم بیماری چشمی شبکیه نازک

روزه داری بعد از جراحی چشم

وی در پایان خاطر نشان کرد: بیماران دیابتی که روزه می گیرند در صورتی که با مشکل جدی چشمی مواجه هستند از ادامه روزه داری اجتناب کنند، همچنین به جز جراحی شبکیه، بیمارانی که یک ماه از جراحی آب مروارید و سایر جراحیهای چشمی شان می گذرد با مشورت پزشک، می توانند روزه بگیرند.


روزه گرفتن مبتلایان به بیماری چشمی

روزه گرفتن با بیماری پمفیگوس

روزه گرفتن بیماران مبتلا به اختلالات روانی


ایسنا

[ad_2]

لینک مطلبپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *