سریع ترین قطار جهان را در چین ببینید

“پایگاه اینترنتی روبات سورنا”:

سریع ترین قطار جهان را در چین ببینید

سریع ترین قطار جهان را در چین ببینید 

سریع ترین قطار جهان در کشور چین شروع به کار کرد تا تکنولوژی پیشرفته تر خود نسبت به ژاپنی ها را به رخ جهانیان بکشد. سریع ترین قطار جهان جدیداً در پایتخت چین شروع به انتقال مسافران کرده هست؛ در ادامه به معرفی این ترن و سایر قطارهای تندرو سراسر جهان میپردازیم.

 

از چند سال پیش سیستم حمل و نقل چین به داشتن سریع ترین قطار جهان سرشناس بوده هست, اما وقوع تصادفی بین دو قطار تندرو «Bullet Train» در سال ۲۰۱۱ که منجر به کشته شدن ۴۰ نفر و مجروح شدن ۲۰۰ مسافر دیگر شد, مقامات این کشور را وادار کرد که سرعت قطارهای سریع‌ السیر مورد بهره گیری را از ۳۵۰ به ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت کاهش دهند.

 

پس از گذشت حدود ۷ سال از این رخداد, مسئولین چینی تصمیم گرفتن که مجددا رکورددار شوند و نسل بعدی ترن‌های تندرو را مورد بهره گیری قرار دهند؛ به گزارش شین‌هوآ «Xinhua», خبرگزاری رسمی دولت چین, ترن ساخته‌شده که سریع ‌ترین قطار جهان به حساب می آید, دوشنبه هفته قبل با جابه‌جایی مسافران در خطوط بین‌شهری پکن-تیانجین کار خود را شروع کرده هست.
سریع ترین قطار جهان در چین مسافران را با سرعتی یقین نکردی جابه‌جا میکند!

 

سرویس این قطار تندرو که اسم “Fuxing” به معنای «احیای دوباره» برای آن گزینه شده هست, تا کمتر از یک ماه دیگر گسترده‌تر شده و مسافران را با سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت, بین پکن و شانگهای جابه‌جا خواهد کرد. گرچه بر زمینه اطلاعات منتشرشده توسط سرویس خبری شین‌هوآ, عنوان سریع ترین قطار جهان به علت توانایی رسیدن به حداکثر سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت به قطار تندرو Fuxing اختصاص داده شده هست.

 

کمتر از سه ماه پیش بود که قطار سریع السیر Fuxing برای نخستین بار معرفی شد و در تاریخ ۵ ام مرداد ماه سرعت حداکثر آن رسما آزمایش شد. بر طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده, سریع ترین قطار جهان هرروز ۷ بار مسیر رفت و برگشت میان پکن و شانگهای را طی می کند و زمان لازم برای این جابه‌جایی راکه در قبل با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت, ۵ ساعت به طول می‌انجامید, به ۴٫۵ ساعت کاهش می دهد.

 

برای درک بهتر توانایی قطار فوق‌سریع ساخته‌شده, لازم هست بدانید که حداکثر سرعت قطارهای تندرو شرکت‌ راه‌آهن آمریکایی «امتراک» «Amtrak» تنها ۲۴۱ کیلومتر بر ساعت هست و نیمی از ترن‌های این شرکت در ایالات امریکا, با سرعت‌هایی کمتر از ۱۶۱ کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند.سریع ترین قطار جهان در چین مسافران را با سرعتی یقین نکردی جابه‌جا می کند!

 

طرح‌هایی از سیستم‌های حمل و نقل دیگر هم وجود دارند که قول سفرهایی مافوق سریع را به مسافران میدهند, اما تا عملی شدن آن‌ها زمان زیادی باقی باقیمانده هست.بعنوان مثال, جدیدا آزمایش‌هایی برای تولید قطار سریع السیری با حداکثر سرعت ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت,

 

در ژاپن در حال انجام هست؛ گرچه این قطار که از فناوری مَگلِو «Maglev» و نیروی الکترومغناطیسی برای شناور ماندن بر روی ریل و حرکت آسان‌تر بهره گیری میکند, تا ده سال دیگر در سیستم مسافربری ژاپن قرار نخواهد گرفت. کارآفرین میلیاردر, ایلان ماسک هم با توصیه ایده‌ی هایپرلوپ «Hyperloop» برای جابه‌جایی افراد با حداکثر سرعت ۱۲۲۰ کیلومتر بر ساعت در مسیری لوله‌ای شکل,

 

قدم‌های بزرگی در راه گسترش‌ی سیستم‌های حمل و نقل فوق‌سریع برداشته هست؛ گرچه این ایده هنوز در مراحل ابتدایی آزمایش قرار دارد.

 

 

[ad_2]

لینک مطلبپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *