مناسب با استایل بدنی خود غذا بخورید

“پایگاه اینترنتی روبات سورنا”:

مناسب با استایل بدنی خود غذا بخورید

مناسب با استایل بدنی خود غذا بخورید 

تیپ بدنی شما چگونه هست؟ گلابی یا سیبی شکل؟ دیدنی هست بدانید که برای هر نوع استایل بدنی یک نوع رژیم خوراکی وجود دارد. تمام تیپ های بدنی جذاب و منحصر به فرد میباشند اما آیا تا به حال این سوال برایتان پیش آمده که چرا هر کدام از تیپ ها در قسمت خاصی از بدن استعداد چاقی دارند و چربی ذخیره میکنند؟

 

برخی افراد از قسمت میان تنه استعداد چاقی دارند و برخی افراد در قسمت باسن یا ران ها. همه ی ما بر زمینه تیپ های بدنی مان هنگام کاهش وزن در قسمت های خاصی از بدن دچار مشکل می‌شویم. برای رفع این مشکل بدونیم به شما می‌گوید که بر زمینه تیپ بدنی خود چه غذاهایی را بخورید تا هم سالم بمانید و هم وزن کم کنید.

 

تیپ بدنی مستطیل

مناسب با استایل بدنی خود غذا بخورید

باسن کوچک و کمر بی حالت از ویژگی های این تیپ بدنی هست. تیپ های بدنی مستطیل شکل معمولا اضافه وزن پیدا نمیکنند اما با این وجود بهتر هست چربی های سالم مانند آووکادو، بادام، ماهی سالمون و… مصرف کنند و پروتئین های گیاهی به برنامه خوراکی خود اضافه کنند.

 

مهم نیست چقدر لاغر هستید مهم این هست که همه ی وقت برنامه خوراکی سالمی داشته باشید. پس سعی کنید چندان سمت شیرینی و غذا های ناسالمی مانند  فست فود نروید.

 

تیپ بدنی سیب

مناسب با استایل بدنی خود غذا بخورید

تیپ های بدنی سیب در قسمت میان تنه چاق درشت تر میباشند. بنابراین باید تعداد وعده های خوراکی انها چندان و مقدار غذا کم باشد. ۶ وعده در روز غذا بخورید و مقدار غذا را کم کنید.غذا های سرشار از فیبر، میوه، سبزیجات، ویتامین C و لبنیات کم چرب مصرف کنید. غذاهایی که گاز معده ساخت می‌کنند نخورید مانند فست فود، نان و برخی سبزیجات.

 

تیپ بدنی گلابی

مناسب با استایل بدنی خود غذا بخورید

تیپ های بدنی گلابی باسن و پایین تنه درشت تری نسبت به بالاتنه دارند. این تیپ ها در قسمت باسن و ران چاق میشوند و معمولا دچار مشکل احتباس آب می‌شوند. تیپ های بدنی گلابی باید گوشت، ماهی، تخم مرغ، محصولات لبنی و غذا های سرشار از پروتئین مصرف کنند.

 

میوه هایی مانند هندوانه و آناناس برای این تیپ های بدنی بینظیر میباشند زیرا سمومی که سرعت متابولیسم بدن را کاهش می‌دهند از بین می‌برند. این میوه ها را همراه با چای های گیاهی مانند چای سبز مصرف کنید.غذاهایی که سدیم زیادی دارند مصرف نکنید. به عبارت دیگر مصرف نمک و غذا های تصفیه شده مانند نان، نودل و برنج را کم کنید و آنها را با غذا های کامل جایگزین کنید.

 

تیپ بدنی ساعت شنی

مناسب با استایل بدنی خود غذا بخورید

تیپ بدنی ساعت شنی مطلوب ترین تیپ بدنی برای خانم هاست. این تیپ ها در تمام قسمت های بدن به طور یکسان چاق میشوند. احتمال بالا رفتن قند خون تیپ های بدنی گلابی چندان هست. بنابراین توصیه میکنیم غذاهایی که شاخص قند خون پایینی دارند مصرف کنند و تعداد وعده های خوراکی را چندان و مقدار غذا کم باشد.

 

۵ الی ۶ وعده خوراکی در روز داشته باشند. میوه و سبزیجات تازه مصرف کنید و از پروتئین های بدون چربی چربی سالم بگیرید. از مصرف غذا های تصفیه شده مانند «نان، نودل و برنج» اجتناب کنید و غذا های کامل را جایگزین انها کنید.

 

 

[ad_2]

لینک مطلبپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *