نکات تغذیه ای مهم مرتبط با کنترل فشار خون

“پایگاه اینترنتی روبات سورنا”:

نکات تغذیه ای مهم مرتبط با کنترل فشار خون

نکات تغذیه ای مهم مرتبط با بازرسی فشار خون 

باید بدانید که در صورت ابتلا به فشار خون، تغذیه و خوردن تعداد زیادی از مواد خوراکی باید با پرهیزهای خاصی باشد که در ادامه به آن می‌پردازیم. فشارخون بالا یکی از مریضی های هست که تعداد زیادی از افراد به آن مبتلا میباشند، اگر شما نیز جزو آن دسته از افراد هستید که از این مریضی رنج می‌برید باید بعضی موادغذایی را حذف و بعضی را در رژیمتان قرار دهید.

 

فشارخون بالا یکى از بیمارى هاى شایع قرن اخیر به دنبال زندگى مدرن و ماشینى هست که خطر بیمارى هاى قلبى، عروقى و سکته مغزى و قلبى و مرگ را به دنبال دارد.افرادى که از بیمارى فشارخون رنج مى برند باید رژیم غذایی سالم و مناسب مصرف کنند تا از خطر ابتلا به بیمارى هاى قلبى، سکته ها و مرگ پیشگیرى کنند.مواد خوراکی حاوى فیبر بالا مثل سبزیجات، میوه ها و دانه ها پایه و زمینه هر رژیم خوراکی سالم میباشند.

 

موادغذایى که فشارتان را مثل دارو تنظیم مى کند
 به گزارش پارس ناز غذا های حاوی پتاسیم بالا یکى لازمه هاى رژیم غذایی در افراد مبتلا به فشارخون بالا هست و اگر شما در زمره آن دسته از افرادى هستید که بیمارى فشار خون دارند حتما در برنامه غذایى خود غذاهاى حاوى پتاسیم مثل موز، خربزه و آووکادو را بگنجانید زیرا پتاسیم اثر سدیم یا به عبارتى نمک را کم کرده و فشار خون بالا را کاهش میدهد.

 

معجزه امگا ٣ در کاهش فشار خون
امگا ٣ ماده غذایى بسیار مفید و موثر در کاهش فشار خون هست این ماده در مواد خوراکی مثل دانه های کتان، گوشت گاو، ماهی قزل آل غنی از اسیدهاى امگا ٣ میباشند و در صورتى که مبتلا به فشارخون بالا هستید مصرف این موادغذایى حاوى امگا ٣ را ف راموش نکنید.

 

شکلات خوراکى محبوبى که فشارخونتان را کم مى کند
شکلات تلخ که حاوی حداقل ۲۰۰ میلی گرم فنول کاکائو باشد بعنوان یک ماده غذایى مفید و موثر در کاهش فشار خون شناخته مى شود و بعنوان یک خوراکى محبوب بر خلاف باور بسیارى که شکلات را براى خود زیان آور مى دانند شکلات تلخ در بسیارى بیمارى ها مثل فشارخون مفید هست.

 

نمک را از سر سفره تان بردارید
غذا های کم سدیم یا به عبارتى کم نمک یکى از لازمه هاى رژیم غذایى در افراد میتلا به فشارخون بالا هست و کسانى که از این بیمارى رنج مى برند نباید در روز بیش از ۱۵۰۰-۲۰۰۰ میلی گرم نمک مصرف کنند زیرا بهره گیری بیش از این مقدار نمک خطر افزایش خون را به دنبال دارد.

 

غذاهاى کنسروى فشارخونتان را بالا مى برد
کسانى که از فشارخون بالا رنج مى برند باید برخى موادغذایی را از رژیم خود حذف کنند برخى مواد غذایى به دلیل افزودنى و نمک بالا براى مبتلایان به فشارخون مثل سم بوده و براى انها خطرناک هست .
برخى موادغذایى مثل زیتون، غذا های کنسرو شده، غذا های فرآوری شده با نمک بالا، ترشی ها و غذاهاى نمک سود عامل افزایش فشارخون محسوب شده و باید از مصرف انها در رژیم غذایی اجتناب کنید.

 

چاى و قهوه با فشارتان بازى مى کند
کافئین ماده ای هست که مصرف بیش از حد آن میتواند باعث افزایش فشار خون شود برخى افراد اعتیاد به مصرف قهوه و چاى به میزان زیاد دارند و این عادت براى سلامتى بسیار زیان آور و خطرناک هست .

 

سمى که مرگ را خبر مى کند
الکل یکى از مواد بسیار زیان آور هست که حرکت خون در شریان ها را مختل می‌کند و م تواند فشار خون را افزایش دهد و تهدید کننده بزرگ براى سلامت بدن و جان افراد محسوب مى شود.

 

اگر فشارخونتان بالاست این گوشت ها را نخورید
چربی های ترانس و چربی های امگا ۶ در افزایش فشار خون موثر میباشند و به همین از مصرف غذا های بسته بندی شده و گوشت های آماده در سوپرمارکت ما مثل همبرگرها و ساندویج ها اجتناب کنید زیرا باعث افزایش التهاب در بدن و فشار خون می‌شود.

 

غذاهاى شیرین ممنوع
شکر و قند عامل ابتلا به بسیارى بیمارى ها مثل دیابت و چاقى محسوب مصرف قند بالا در رژیم غذایى با فشار خون بالا رابطه مستقیم دارد به همین دلیل از مصرف موادغذایى حاوى شکر و قند بالا مثل شیرینى ها چرب خوددارى کنید.

 

 

[ad_2]

لینک مطلبپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *