نکات مراقبت و رسیدگی به موهای رنگ شده

“پایگاه اینترنتی روبات سورنا”:

نکات مراقبت و رسیدگی به موهای رنگ شده

نکات مراقبت و رسیدگی به موهای رنگ شده 

موهای رنگ شده با دقت به شکنندگی که دارند نیازمند دقت و رسیدگی میباشند که در این مقاله نکاتی درمورد لطافت مو های رنگ شده برایتان آورده ایم. اگر موهایتان را رنگ می‌کنید, پس باید اصول مراقبت از مو های رنگ شده را نیز یاد بگیرید.

 

در آوردن موها به رنگ دل خواهی که به شخص بیاید, احتمالا بعد از بارها آزمایش و رفتن به آرایشگاه های گوناگون و صرف زمان و پول چندان حاصل آمده و قرار نیست به همین راحتی خراب شود, رنگش عوض شود یا از بین برود.شما باید نکاتی را برای مراقبت از موی رنگ شده رعایت کنید.

 

۱ » از شامپوی سازگار با موی رنگ شده بهره گیری کنید

مانند هر رخداد شیمیایی دیگر, رنگ کردن موها هم صدمه های خودش را دارد و این یعنی مراقبت از مو های رنگ شده باید اکثر از مو های عادی باشد.از شامپو و نرم کننده ی مخصوص مراقبت از موی رنگ شده بهره گیری کنید که نم موها را حفظ میکند و باعث میشود رنگ مو برای مدت بیشتری شفاف و درخشان بماند.

 

۲ » موهایتان را خیلی نشویید
روزانه شستن موها باعث کم رنگ شدن به بازبینی انها می‌شود. کوشش کنید از شامپو کردن هر روزه موها دوری کنید. می‌توانید برای این که موهایتان چرب به نظر نرسد از شامپوهای خشک بهره گیری کنید.

 

۳ » موهایتان را نرم و نمناک نگه دارید
مو های رنگ شده همۀ وقت} تشنه میباشند. برای مراقبت از مو های رنگ شده باید همواره به انها آبرسانی کنید. بهره گیری از تقویت کننده های طبیعی و ماسک مو می‌تواند نم آن را حفظ کند و موهایتان را تقویت کند.

 

۴ » از موهایتان در مقابل گرما محافظت کنید
بهره گیری بیش از اندازه از سشوار با دمای بالا و اتوی مو یکی از مواردی هست که موها را به شدت ویرانی میکند. اینکار هم باعث شکننده شدن موها و هم دوتا شدن سر انها یا اصطلاحا موخوره می‌شود. یکی از اصول مراقبت از موی رنگ شده کم کردن بهره گیری از این وسایل, یا بهره گیری از محصولات ضد حرارت, روی موهاست که کمک میکنند موها نم خود را حفظ کرده و هم‌چنین آنها را درخشان و خوشگل می‌کند.

 

۵ » موهایتان را خنک کنید
احتمالا دوش گرفتن با آب داغ مخصوصا در فصل های سرد خیلی دلچسپ و وسوسه انگیز باشد, اما آب داغ کوتیکول های مو را باز میکند و باعث از بین رفتن رنگ میشود. برای مراقبت از مو های رنگ شده در مقابل کم رنگ شدن, درجه حرارت آب را کم کنید و موهایتان را با آب ولرم بشویید.

 

۶ » مراقب آب استخر و دریا باشید.
گذشته از ورود به آب استخر یا دریا موهایتان را زیر دوش مفید خیس کنید. موی خیس نسبت به موی خشک کلر و نمک کمتری جذب میکند. این دو هر دو از مواردی میباشند که رنگ مو را خراب می‌کنند. هم‌چنین وقتی از آب بیرون می‌آیید, سریعا مو را با آب تمیز بشویید.

 

هیچ چیز ناراحت تر از این نیست که شاهد کمرنگ شدن رنگ موی مورد علاقه تان باشید. حالا که این چند اصل ساده مراقبت از مو های رنگ شده را می‌دانید, می‌توانید برای مدت بیشتری از رنگ شفاف و زیبای مویتان لذت ببرید.
 

 

[ad_2]

لینک مطلبپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *