چگونه یک محتوا نویس حرفه ای شویم؟

“پایگاه اینترنتی روبات سورنا”:

چگونه یک محتوا نویس حرفه ای شویم؟

چگونه یک محتوا نویس حرفه ای شویم؟ 

محتوا نویسی این روزها به یکی از کارهای متعارف بدل شده هست، در اینکار باید به نکاتی برای موفقیت بیشتر دقت داشت که به شما خواهیم گفت. من این روزها وقت کمی به محتوانویسی اختصاص میدهم زیرا به شدت مشغول اداره کردن دفتر نمایندگی خود هستم.

 

من مجبور شدم تمام نکات بازاریابی و برندسازی را یاد بگیرم تا بتوانم باعث ترقی کارخانه «تیلورد» بشوم اما گذشته از راه اندازی این نمایندگی من به صورت تمام وقت برای شرکت های گوناگون محتوانویسی کار میکردم؛ بنابراین همه ی وقت با شنیدن پیام های افرادی که از من تشکر می‌کنند و می‌گویند مطالب من برای افرادی که می‌خواهد نویسنده حرفه ای شوند، الهام بخش و آموزنده هست، شاد می‌شوم.

 

به همین علت این بار می‌خواهم به سوال مشترک بیشتر خواننده ها جواب بدهم؛ چگونه به یک محتوانویس حرفه ای تبدیل شدم؟ با خواندن این مقاله شما متوجه می‌شوید که چگونه بدون هیچ پیشینه کاری یا اعتبار، به یک محتوانویس حرفه ای تبدیل شدم. درواقع این هفت قدم میتواند برای شروع هر نوع شغل و کسب و کاری خوب باشد:

 

۱٫ بازار کارتان را به خوبی بشناسید

بیشتر مردم گذشته از مشاهده آمار و ارقام، تصورات رمانتیکی از نویسنده بودن دارند. مسلم هست که باید علایق خود را دنبال نمایید اما شما باید درآمد داشته باشید تا بتوانید زندگی کنید. پژوهش کنید و مشاهده نمایید در هر اساس چقدر دستمزد خواهیدداشت. همین طور باید بپذیرید که با گزینه این شغل شما وارد

 

یک دریای طوفانی «پر از رقیب و شرایط سخت» می‌شوید نه یک دریای آرام و آبی.برای نمونه، آیا می‌دانید میانگین دستمزد سالانه خبرنگارها، گزارشگرها و تحلیلگرهای خبر در ایالات متحده ۳۸۸۷۰ دلار هست

 

از سوی دیگر نویسندگان فنی ۱۱۱۲۶۰ دلار درآمد دارند اما انها نویسندگان بخش هایی میباشند که به احتمال چندان در آینده نزدیک به وسیله دستگاه های اتوماتیک انجام خواهدشد.چرا من محتوانویسی را گزینه کردم؟ زیرا در آن زمان محتوانویسی پردرآمدترین شاخه نویسندگی «میانگین ۶۸۳۴۵ دلار» بود؛ هم‌چنین متوجه شدم به اینکار دلبستگی دارم و همۀ وقت} از تبلیغات و شعارهای تبلیغاتی خوب لذت برده ام. من بیشتر طرفدار زبان محاوره ای هستم.

 

۲٫ به خودتان اعتماد داشته باشید

ممکن هست بعضی افراد یقین نکنند اما اعتماد و اعتماد به نفس یکی از ضرورت های موفقیت هست. برای نمونه، خیلی از افراد از کودکی به این یقین رسیده اند که کارهای خلاقانه مثل نویسندگی، آینده مالی خوبی ندارند؛ بنابراین حتی اگر استعداد و انگیزه کافی هم داشته باشند، از گزینه نویسندگی حرفه ای بعنوان شغل خود وحشت دارند.

 

آن ها مطمئن میباشند که شکست خواهندخورد، به همین علت بدون هیچ تلاشی تسلیم میشوند. شما اینکار را نکنید؛ مهارت ها، علایق، موقعیت و زمان را در نظر بگیرید و مشاهده نمایید آیا نویسنده شدن تصمیم عاقلانه ای برای شما هست یا خیر. تنها شما میتوانید در این راستا تصمیم گیری کنید.

 

۳٫ اینکار را به صورت آزمایشی انجام دهید

زمانی که تصمیم گرفتید «بله، میتوانم اینکار را شروع کنم»، باید به دنبال یک موقعیت شغلی باشید. اگر پیشینه کاری ندارید، برترین راه برای آشنا شدن با کارتان این هست که تصور کنید از مشتری سفارش دارید و یک کار ساختگی انجام دهید.

 

برای نمونه اگر میخواهید یک محتوانویس شوید، به نزدیک ترین مغازه بروید و متن های تبلیغاتی چیپس هایشان را بخوانید و کوشش کنید انها را اصلاح کنید. تکالیف ساده رفقا و فامیل هایتان را انجام دهید یا در وب سایت نویسی به آن ها کمک کنید. حتی میتوانید کارهایی را با درآمد خیلی کم قبول کنید، زیرا در این مرحله هدف ما درآمدزایی نیست، فقط می‌خواهیم ببینیم به اینکار علاقه داریم یا خیر.

 

۴٫ آمادگی شکست و انتقادهای فراوان را داشته باشید

یکی از مهمترین مراحل زندگی یک محتوانویس حرفه ای زمانی هست که نخستین حقوقش را دریافت می‌کند و اعتماد به نفس زیادی دارد. اما بعد متوجه می‌شوید که حتی اگر به نویسندگی علاقه دارید و فکر می‌کنید نویسنده خوبی هستید، ممکن هست دیگران با شما موافق نباشند. این یک نقطه دلنازک هست، شما چگونه با شکست ها و انتقادها مواجه خواهیدشد؟ میتوانید این شکست ها را بردباری کنید یا انتظار دارید مردم همۀ وقت} شما را تحسین کنند؟

 

زمانی که تصمیم گرفتم یک نویسنده حرفه ای باشم، بسیار ترسیده بودم و فکر می‌کردم با انتخاب این شغل آینده ام را خراب کرده ام. در کمال ناامیدی برای چندین شرکت تقاضانامه فرستادم و کارهای رفقا و آشنایان را رایگان انجام دادم. یاد گرفتم که انسانها میتوانند به هر چیزی عادت کنند.

 

نخستین انتقادها و شکست ها من را وحشت زده کردند، اما پنجاهمین انتقاد چگونه؟ من اصلا متوجه آن نشدم زیرا مشغول کارهای دیگر بودم و درواقع اهمیتی نمی دادم.

 

۵٫ تخصصی کار نکنید، چندین اساس را آزمون کنید

اختصاصی نوشتن بسیار آسان تر از نوشتن در همۀ اساس هاست؛ به همین علت بعضی محتوانویسان فقط برای دندان پزشکان و بعضی دیگر فقط برای شرکت ها کار می‌کنند. اما نیاز نیست که در ابتدا اساس کاری خود را انتخاب کنید، درواقع بهتر هست اینکار را نکنید.

 

برای مشتری های گوناگون در اساس های متفاوت کار کنید تا متوجه شوید به کدام اساس علاقه بیشتری دارید، کدام اساس مشتریان بیشتری دارد و کدام اساس پرمنفعت تر هست؛ سپس انتخاب کنید.

 

۶٫ کارتان را تبلیغ کنید

هرچه با مشتری های بیشتری کار کنید، متوجه خواهید شد که بیشتر مردم به پیشینه نویسندگی و کارهای قبلی شما اهمیتی نمیدهند، انها با دقت به دو نکته شما را گزینه می‌کنند: ۱٫ از شما خوششان بیاید. ۲٫ نظرات و نوشته های خوبی در مورد شما وجود داشته باشد

 

«چه از کسی بشنوند، چه در اینترنت بخوانند». به همین علت شما باید بتوانید کارتان را تبلیغ کنید. بیشتر نویسنده ها در این راستا ضعیف میباشند. ما فکر می‌کنیم نوشته های ما و سوابق کاری مان تبلیغ ما میباشند اما امروزه مشتری ها اینگونه تصمیم نمیگیرند.

 

۷٫ آیا به اینکار به اندازه ای علاقه دارید که بتوانید آن را تمام وقت انجام دهید؟

حتی اگر اسمتان در ابتدای نوشته هایتان نباشد، باز هم این نوشته شماست که منتشر می‌شود؛ شما میتوانید به خودتان سربلندی کنید زیرا این آرزوی همه ی نویسندگان مشتاق هست. شمار زیادی از نویسندگان در همین نقطه توقف میکنند و به کار تمام وقت دیگری می‌پردازند و هر بار علاقه داشتند مینویسند.

 

اما احتمالا علاقه شما فراتر از حد معمول باشد و بخواهید یک نویسنده تمام وقت باشید زیرا این رویای شماست. به هر حال تصمیم با شماست.

 

از تلاش نکردن بیشتر بترسید:

من گذشته از این که راه خودم را پیدا کنم، برای شرکت های گوناگونی کار کردم و شرایط متفاوتی را تجربه کردم و شرایط متفاوتی را تجربه کردم. احساسات و اعتماد به نفسم بسیار متغیر بود و حس میکردم باید تسلیم شوم؛ اما نشدم زیرا نویسنده حرفه ای بودن از کودکی رویای من بود. فرقی نمی‌کند به چه کاری علاقه دارید، از همین امروز تلاش کنید و کوشش کنید به آن دست پیدا کنید.

 

 

[ad_2]

لینک مطلبپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *